Language
Main menu

Kamarádi z lesa - stačí vystřihnout a sešít.

Posted on

Ideální kombinace pro začínající švadlenky. Látka s předtištěným střihem s roztomilým motivem zvířátek z lesa. Výhodné 3v1 - střih, design a látka. Ušijte si z jedné předlohy 5 produktů ideálních do postýlky.

Co potřebujete k výrobě:

1m látky na zadní části, podle výběru látky určíte finální barevné ladění (pohlaví miminka)
http://www.dumlatek.cz/18-bavlnene-latky

3m šňůrky, stuhy nebo tkalounu (na hnízdo)
http://www.dumlatek.cz/2013-keprovka-tkaloun
http://www.dumlatek.cz/866-stuhy-jednobarevne

klip a patentku (na dudlík)
http://www.dumlatek.cz/856-knofliky-ostatni

2m vatelín/duté vlákno v roli
http://www.dumlatek.cz/dute-vlakno/45764-pes-rouno-b8-d-150g-150cm.html

pytel dutého vlákna - kuličky
http://www.dumlatek.cz/dute-vlakno/45268-rouno-kulickove.html

Hnízdo

1. Vystřihneme si část s hnízdem, stříháme i s tou šedou částí (je na švové záložky). Tuto část si obkreslíme na vybranou látku.2. Sešpendlíme lícovou stranou dovnitř.3. Hranu šití lze snadno odhadnout podle tisku (šedá část prosvítá).4. Sešijeme okolo a mezi nohami hnízda. Začistím zubatými nůžkami a prostřiháme kulaté části a záhyb mezi nohama. Otvory nohou necháme volné/nesešité.

5. Založíme a začistíme si konce nohou. Šedá linka vám poradí, kde zahneme.

6. Sešpendlíme a sešijeme. Pozor, musí se šít jako rukáv = nesešít otvor.7. Sešito.

8. Ustříhneme si lehátko. Používám vatelín nebo duté vlánko v roli. Pomůže vám šedá linka.9. Ukázka síly dutého vlákna.10. Vložte si ruce do otvorů a rovnoměrně uhladíme lehátko na místo, kde je šedá linka.11. Sešpendlíme, vše hezky uhlazujte ať nemáte na spodní látce záhyby atd.12. Sešijeme lehátko, šijte i u dolního okraje lehátka. Pomůže to zachovat duté vlákno na jednom místě.

13. Okolo celého vnějšího okraje obšijeme asi 3-4 cm tunýlek.

14. Detail na nohu.

15. Na konec tkalounu (nebo toho co si vyberete) dáme špendlík. Propíchěte jej víckrát, aby se vám při protahování neutrhl.16. Šňůrku protáhneme postupně kolem dokola a necháme si zatím dlouhé konce.

17. Duté vlákno srolujeme a protáhneme otvory. Pomůžou vám hodně dva otvory ... já si vždy strčím celou ruku do otvoru až skoro na konec a chytnu začátek výplně a protáhnu.18. Konce si zašpendlíme a sešijeme. Pozor ať si nešešijete tunýlky na šňůrku.19. Stáhneme šňůru a vytvarujeme.20. Hnízdo můžeme otočit a máme 2v1 

Kamarád

1. Vystříhneme si všechny části na kamaráda. Můžete stříhat až k barevným částem. Švové záložky jsou už natištěné také.2. Sešpendlíme uši, vše musíte mít lícovou stranou dovnitř.

3. Podle částí natištěných nohou ustřihneme vybranou látku.

4. Sešpendlíme.5. Nohy a uši sešijeme, necháme volné konce na otočení. Začistíme zubatými nůžkami a prostříháme kulaté části (pozor opatrně a pomalu ,ať si nic neprostřihnete)6. Pomocí vařečky otočíme nohy a uši.7. Uši otočíme a sešpendlíme. Vyberte si jaký tvar uší budete chtít. Podle toho jak je srolujete a kam zašijete, budete mít jinou obludku 

8. Nohy naplníme dutým vláknem. Pomůže nám oblíbená vařečka, po kouskách hrnu vařečkou dovnitř.9. Teď težší část. Uši a a přední nohy musíme našpendlit precizně mezi části těla. Vše musí být směrem dovnitř a všechny části musí ležet tak, aby po otočení pasovali na tělo (uši a nohy tou přední částí).10. Sešijeme a začistíme nůžkami.11. Vyplníme dutým vláknem - nejlépe kuličky.

12. Sešpendlíme nohy k tělu a sešijeme. Použijte zipovou patku, jde to s ní lépe.13. Kamarádi jsou hotoví! Tady vidíte dva různé způsoby uší.Klip na dudlík

Vše co budete potřebovat: Nýtovací knoflík, patent na dudlík, vystřiženou část a kus látky.

1. Zašpendlíme na půlku dovnitř lícovou stranou. Můžete si tam zašpendlit i cedulku pro profesionální vzhled 

2. Sešijeme a začistíme nůžkami. Okraje necháme volné.

3. Otočíme. Můžete přežehlit.

4. Takto poskládáme kousek látky, tak aby byla stejně široká jako klip.5. Látku přehneme na klip.6. Do pruhu zašijeme kus látky s klipem a obšijeme celý pruh pro profi vzhled7. Přehnutím konce si uděláme střed pro nýtovcí knoflík.8. Přiťukneme si dírky.9. A hotovo!Polštářky

1. Vystřihneme si část a tu obkreslíme na další látku. Pozor hlídejte si na jakou stranu látky obkreslujete, motiv není symetrický.

2. To samé s druhým polštářkem. Vystřihněte si na polštářky i přiložené cedulky.3. Takto je složíme.

4. Vše sešpendlíme, cedulky směrem dovnitř. a necháme si volný otvor na plnění.

5. Sešijeme a začistíme nůžkami.6. Otvorem otočíme a můžeme přežehlit.7. Vyplníme dutým vláknem (kuličky).8. Sešpendlíme si otvory a sešijeme.9. Pomocí zipové patky se dostanete úplně k okraji a bude to vypadat hezky čistě.

10. Hotovo!