Language
Main menu

Halloweenský bubákový a netopýří přívěsek

Posted by KK on

Pojďte si s námi vyrobit malého strašidelného kamaráda, kterého můžete nosit všude s sebou jako přívěsek na klíče, na tašku nebo na aktovku. Zvládnou to i děti :-)

Předem si připravte papír a tužku, nůžky (zkuste dětské nůžky Fiskars, skvěle střihají a báječně padnou dětem do malé ručky), kusový filc, kuličkové rouno nebo třeba najemno natrhaný vatelín, úzkou stužku, nebo tenčí plochou gumičku (třeba rouškovou) a kroužek na klíče nebo karabinku.

Začneme tím, že si nejprve nakreslíme šablonu ducha, strašidýlka nebo netopýra. Inspirujte se naší šablonou, nebo nechte děti, ať si vymyslí vlastní strašidýlko (podporujte tak jejich kreativitu).
Šablonu si vystřihněte a obkreslete tvar na filc. Pokud budete tvary sešívat na šicím stroji, vystřihněte si jen vrchní díl. Pokud budete sešívat v ruce, vystřihněte si vrchní i spodní díl. My jsme sešívali na šicím stroji, proto jsme si vystřihli jen vrchní díl a dále si popíšeme proč :-)

Pokud bychom na stroji sešívali oba malinké díly, mohlo by se stát, že bychom sešili nepřesně. Pomůžeme si tedy tím, že vystřihneme pouze vrchní díl a až po sešití vystřihneme podle vrchního dílu i spodní. Pro ruční sešití obnitkovacím stehem se tato technika nedá použít.

Na vrchní díl si nejprve vyšijeme (nebo namalujeme fixou na textil) očka a pusinku. I když se jedná o strašidla, mohou být přátelská a mohou se usmívat :-). Zespodu si přistehujeme šňůrku, nebo gumičku, které nám vytvoří očko, do kterého po ušití navlékneme kroužek na klíče. Pokud chcete použít karabinku, musíte jí protáhnout očkem před sešitím (není rozevíratelná jako kroužek na klíče).

Vrchní díl přišijeme na spodní a ponecháme kus nesešitý na vyplnění rounem. Po vyplnění zašijeme na stroji i tento otvor a pak vystřihneme spodní díl podle horního. První bubák je hotový :-)

Způsob přišití horního vystřiženého dílu na spodní nevystřižený oceníte u složitějšího netopýrka, kde by mohl být problém sešít vše správně, zejména ve členitější spodní části. Na vystřihování oceníte malé, špičaté a ostré nůžky. Zkuste to jako my, je to opravdu jednoduché :-)

A když už jste v tom tvoření, vyrobte si rovnou více duchů a strašidýlek, budete je pak moci mít jak na klíčích, tak třeba na kabelce :-)

A nakonec ještě jeden náš malý typ. Že musí být duch jen bílý? Zeptejte se dětí a zjistíte, že nemusí :-). Že je černý netopýr hodně strašidelný? To je pravda, obzvlášť pro malé děti, tak si vyrobte si třeba zeleného.....nebojte se barev, zapojte fantasii celé rodiny, vždyť tím nejdůležitějším je užít si společně strávený čas, společně se zasmát a bavit se u tvoření :-)

Krásné tvoření a pokud se budete chtít pochlubit svými strašidelnými kamarády, sdílejte je s námi na našem Facebooku :-)

Searching...